Biz, profesyonel ve köklü bir reklam ve yapı malzemeleri şirketiyiz! Herhangi bir yardıma ihtiyacınız var mı?

7 Aralık 2020 0 Comments

Pet Nedir?

Polietilen tereftalat (PET), termoplastikler arasında oryente edilmiş kristal yapıda zayıf asitlere, bazlara ve çoğu çözücülere karşı dayanımı olduğu kadar sağlamlık, sertlik, parlaklık ve yüksek darbe dayanımı gibi özellikleriyle de üstündür. PET’in gaz geçirgenliği diğer plastiklerin çoğundan daha düşüktür. PET’leri teşhis etme kodu 1’dir. Yoğunluğu 1.33-1.38 gr/ml’dir. Maksimum kullanılabilir sıcaklığı 60 derecedir. Tipik pet reçinesi 250-260 derece arasında erir. Orta sertlikte bir plastiktir. PET, açık veya hafif renkli, yarı saydam, suda yüzebilir fakat köpük yapılamaz bir plastiktir. Hafif ve dayanıklı olması nedeniyle kullanım alanı giderek genişlemektedir. Çeşitli boyutlarda içme suyu, meyve suyu, bitkisel yağ şişeler ve salata kapları PET plastiğinden yapılmaktadır. Son yıllarda levha uygulamaları da artmaktadır. En önemli kullanım avantajı, tamamen geri dönüşebilir olmasıdır.

Kolay İşlenebilme: Olağanüstü kaliteli, mükemmel şeffaflık ve darbe dayanımı özelliğini yüksek kimyasal direnç ve darbe dayanımı ile birleştiren yüksek performans ve işlenebilir özellikli malzemedir. Vakum işlemi öncesi kurutma süresi daha kısa, ön kurutma gerektirmeyen, solvent bazlı yapıştırıcılar ile yapıştırılabilen bir malzemedir.

Avantajları: Mükemmel şeffaflık (doğal olarak renksiz ve şeffaftır). Cama göre hafiftir, yüksek baskı kalitesine sahiptir. FDA ve BGA başta olmak üzere diğer uluslararası tüm standartları karşılar. Gıda maddelerinde kullanabilme uygunluğuna sahiptir. Kolay biçimlendirme yapılabilir. %100 geri dönüşüm imkanı vardır. Yüksek mukavemet ve darbe dayanımına sahiptir.

Kullanım Alanları: Reklam, kırtasiye, tekstil etiketleri, promosyon, gıda ambalajı, ilaç ambalajı, kutu ambalaj sektörleri, otomotiv sanayi, mobilya sektörü, beyaz eşya sektörü, yapı ekipmanları, sağlık ürünleri, vakumlama, otomat makineler ve daha sayamadığımız birçok sektörde kullanılan bir plastik çeşididir. 

İşlenmesi: Kesme, delme, frezeleme, bükme, termoform, kenar parlatma, kaynaklama, bağlama, baskı gibi işlemlerin kolaylıkla yapılabildiği endüstriyel levhalardır. 

Yararları: Yüksek sınıf optik bir malzemedir. %90 şeffaflık ile. Temizlik maddeleri, mineral yağlar ve solventlere karşı kimyasal direnç gösterirler. Yüksek darbe dayanımı ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile kırılmaya direnç. Sıcaklık aralığı -20 derece ile +60 derece soğuk bükme için uygun, ısı ile sıcak hat bükülür ve vakumlanabilir. Çok iyi dijital baskı yapılabilirlik, mükemmel yangın performansı, çevre dostu %100 geri dönüştürülebilir.

Paylaş:

Popüler Yazılar

Kategoriler

İletişim Formu