Biz, profesyonel ve köklü bir reklam ve yapı malzemeleri şirketiyiz! Herhangi bir yardıma ihtiyacınız var mı?

Petg.com.tr

Petg Levha

Polietilen tereftalat glikol kopolimer levhanın meşrubat, yiyecek içecek kapları, sentetik fiber, sağlık ürünleri, makine korumaları, gıda, mobilya, otomotiv, reklam, elektronik ve makine imalatı sektörlerinde kullanımı çok yaygındır. Pet levhaların ısı ve elektrik iletimi düşüktür. Petg (Polietilen tereftalat glikol kopolimer) levhalar, kolay şekil alabilmesi ve termoform uygulamalarında ki kolaylıkları sayesinde 1977 yılında reçinenin şişe olarak kullanılması ile hayatımıza hızlı bir giriş yapmış ve her alanda kullanılmaya başlamıştır.

Petg levha tamamen geri dönüştürülebilir çevreci bir üründür.

 

Plastikler, çok yüksek molekül ağırlıklı organik moleküllerden ya da düşük molekül ağırlıklı moleküllerin polimerlerinden oluşmaktadır. Plastiklerin genel olarak ana kaynağı petrol rafinerilerinden arta kalan maddelerdir. Plastiklerin sağladığı birçok avantaj, kullanımlarını arttırmaktadır. Polietilen tereftalat (PET) en çok kullanılan plastiklerden biridir. Genel olarak DMT veya PTA’nın EG ile reaksiyonu ile elde edilen PET’in dünya genelinde yaklaşık %70’i PTA bazlı olarak üretilmektedir. Çeşitli boyutlarda içme suyu, meyve suları, alkollü içecekler, gıda ambalajı, temizlik ürünleri ve yiyeceklerin saklanmasında, tekstil sektöründe yün ve pamuk benzeri ürünlerin sentetik alternatifi olarak kullanılır.

Avrupa’dan ithal ettiğimiz Lumex G markalı ürünümüz vakumlama ve sıcak hatlar bükme için yüksek kalitede bir üründür. Petg levhalar çeşitli yangın sınıfı belgeleriyle kendini ispatlamış tutuşması zor ürünlerdir ve alev geciktirici sınıftadır. Yüksek darbe dayanımı sağlayan pet levhalar UV baskı ile mükemmel tasarımlar yapabileceğiniz ürünlerdir. Malzemeleri plaka halinde satıyoruz. Çizilmesini engellemek için üst tarafı baskılı, alt tarafı baskısız koruyucu filme kaplıdır.

Vakum işlemi öncesi kurutma süresi daha kısa, ön kurutma gerektirmeyen, solvent bazlı yapıştırıcılar ile yapıştırılabilen, düşük sıcaklıklarda kırılmaya karşı direncini kaybetmeyen, gıda ve tıbbi uygulamalar, ilaç kutuları için FDA/BGA tarafından kullanılması onaylı malzemelerdir. Dış mekan uygulamaları için özellikle UV koruyucu tabakalı Petglerin tercih edilmesi dayanım ömrünü uzatarak görünüm berraklığının daha uzun süre belirgin kalmasını sağlayacaktır.

Ambalaj kutuları, aydınlatma sistemleri, makine güvenlik camları, otomatik satış makinesi, cam ekran, işaretler, işaretçiler vb. birçok yerde kullanılır.

Petg çöp sahasına gönderildiğinde tamamen parçalanması yıllar alabilir ancak polimer zincirlerini orjinal bileşenlerine geri döndürmek için kimyasallar kullanılarak kolayca geri dönüştürülebilir. Bu bileşenler daha sonra yeni polimerlerin üretimi için hammadde olarak kullanılabilir.

Petg, akrilikten 5-7 kat daha fazla darbe dayanımı ile daha esnek ve hafiftir. Açık ara kırılması en zor olan tabela malzemesidir, bu da onu sahiplerinin yere çarpma riskinin olduğu satış noktası teşhirleri için harika kılar.

İletişim Formu